Дорога не для гри ІІ молодша група Бондар Н. П.

Мета заняття: Продовжувати вчити дітей правилам дорожнього руху, керуватися ними в реальному житті; узагальнити знання дітей про дорожні знаки; розвивати спостережливість, увагу та відповідальність за свої дії;  виховувати бережне ставлення до власного здоров’я.

Обладнання: Дидактична гра: «Добери риму»; Дидактична гра: «Склади дорожній знак»; Мовна гра: «Побажання».

Вих-ль: -Доброго дня! Рада вітати вас.  Приємно бачити вас діти всіх здоровими.  Тому,  що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров’я.  Незнання  або невміння дотримуватися певних правил поведінки, необережність часто призводять до втрати не тільки здоров’я а й навіть життя. Таке трапляється з різних причин, але особливо тоді коли людина потрапляє на вулицю і не дотримується її законів.

-Діти я пропоную вам пограти в гру і перевіримо, які ви розумні

Гра: « Добери риму»

• Вляглась на землю смужка довга, немов змія лежить…(дорога)
  • Світлофор та перехід добре знає…(пішохід)
  • На дорозі перепона – стій, коли горить…(червоний)
  • Прислухайся до мене – переходьте на …(зелений)
  • Людина кожна має знати – сидіння краще…(не псувати)
  • Чужу машину обминай, і ніколи в неї ( не сідай)
  • Мої слова на допомогу – не грайся поблизу…(дороги)

Вих-ль:  Зараз ми, діти вирушимо у мандри чарівною країною дорожнього руху.

Вих-ль: Подивись малюк до вкола

Он садок а далі школа

І дорги й переходи

І машини й пішоходи.

Вихователь: – Діти! Зверніть увагу на екран, до нас надійшло відеозвернення, мабуть щось трапилося?

(звернення до дітей з екрана)

«Країну Дорожніх знаків спіткало лихо, нас її мешканців, зачарував Незнайко-Заважайко. Відтепер на наших дорогах і вулицях постійно трапляються дорожньо- транспортні пригоди. – Допоможіть нам, будь-ласка діти!

Вих-ль: – Діти, давайте допоможемо бідолашним мешканцям країни «Дорожніх знаків». Не будемо тягнути час «Дорожні знаки» потрібно визволяти та покличемо на допомогу Фіксіків.

( під веселу музику із свистком заходять Фіксіки)

Фіксіки: – Добрий день, діти, ми дізналися, що в країні «Дорожніх знаків» сталося лихо і ми вирішили допомогти  та розчарувати знаки, тому, що без них на вулицях міста будуть траплятися дорожньо-транспортні пригоди, і за допомогою ваших знань  ми повернемо їх у свою країну.

-Ми пропонуємо вам гру: «Склади дорожній знак» та розкажи його призначення.  Будь-ласка займіть місця біля столів, та виконайте завдання.

(діти за столами складають, а потім по черзі розповідають про знак)

Фіксіки: – Які ви молодці, і дорожні знаки знаєте, мабуть ви майбутні першокласники.

Вих-ль: -Діти давайте разом з Фіксіками переглянемо на екрані різні небезпечні ситуації, які можуть траплятися на вулицях міста, якщо не дотримуватися правил, та послухаємо вашу думку.

-Діти, як ви гадаєте , що не так роблять діти? ( відповіді дітей)

Фіксіки: – Діти, ваші знання про дорожні знак та правила дорожнього руху допомогли країні «Дорожніх знаків» вони всі розчарувалися та повернулися на свої місця.

Вих-ль: – Діти, я пропоную вам пограти в гру  разом з Фіксіками

(гра в колі, долонька до долоньки)

Гра: « Побажання»

• Будь обережним