«Сад на вікні» Климок Т. В.

Мета : розширити знання дітей про рослини; формувати уявлення дітей про необхідність світла, тепла, вологи грунту для росту рослин; вчити виконувати трудові доручення по догляду за кімнатними рослинами; розвивати почуття відповідальності за стан рослин ( полив, розпушування, зволоження ) ; вчити дітей за допомогою дослідів підводити до висновків що рослини завжди поглинають воду нижніми частинами – це корінь. У зрізаних рослин цю функцію виконають стебла. Вода завжди буде поглинатися знизу, а потім розноситися в усі частини рослинки;  виховувати повагу до праці, дбайливе ставлення до результатів своєї діяльності.

Обладнання : ілюстрації квітів, дидактична гра «Назви частини рослини», ілюстрації догляд за рослинами, ємності з водою, харчовий барвник різних кольорів, листя пекинської капусти.

Хід заняття :

        Доброго дня вам, діти, кажу

        І щось цікавеньке я вам розкажу !

        Про світ чарівних і пахучих красунь,  

        Про квіти, що в тебе вдома ростуть.

Діти, а як же називаються ці квіти?  Послухайте загадку яка і підкаже про що йде мова.

Виростаємо на віконці ,

розквітаємо на сонці,

 від водиці зеленіємо,

 усім діточкам радіємо.

Про які це квіти йдеться в цій загадці?

Так про кімнатні рослини, а чому їх так називають?

Ці рослини живуть в приміщенні, в кімнаті, їх саджають у горщики, доглядають за ними, а вони дякують за це гарним ростом та красивими квітами.

Для чого нам потрібні квіти в кімнаті?

Так діти . Вони прикрашають нашу оселю, лікують, очищують повітря та збирають пил. Такі рослини живуть в теплих краях, під високими деревами і вони звикли жити у затінку тому для них вистачає світла у наших домівках. Кімнатні рослини дуже різні, одні зачаровують нас своїми яскравими квітами, інші своїми листочками та лікувальними властивостями.

Давайте розглянемо деякі кімнатні рослини та запам’ятаємо їх назви.

 

 

 

 

Це бегонія крапчаста.  Погляньте на її листочки, вони ніби біжять, тому і називаються бегонія.  А крапчаста, тому, що на її листочках є крапочки.

 

 

Симполія, нам вона відома як фіалка. Назву свою отримала від забарвлення квітів . Які вони в неї діти? Молодці фіолетові.

 

Драцена. Що вона вам нагадує? Так пальму.

 

Фікус. Це висока рослина у кімнаті, листя у нього дуже широке і гладке.

 

Алое в перекладі з іноземної мови означає гіркий, має довги, гладеньки, м’ясисті листочки, вкритими по краю шипами. Рослина має лікувальні властивості.

Але всі ці рослини не будуть такими гарними без догляду. А ви знаєте як за ними доглядати ? Давайте пригадаємо.

Кімнатним рослинам необхідно розпушувати землю, щоб до коріння потрапила не лише водичка, а й повітря. Вологою ганчіркою потрібно прибирати пил з листя, тому, що рослина дихає листочками. Ще ,листочки можна обприскувати водою і найголовніше, кімнатні рослини потрібно

часто поливати водою. кімнатною температури. Поливати треба обережно щоб вона не потрапляла на листя, та стебло, але потрібно пам’ятати не всі рослини люблять надмірне зволоження, щоб до них торкалися , сонечко, чи навпаки затінок. Кожній рослині потрібний свій догляд.

 

 

Давайте пригадаємо як називаються частини рослини?

Дидактична гра «Назви частини рослини».

Давайте пригадаємо що потрібно рослині для її росту?

Ось у нас є кімнатна рослина. Давайте подумаємо, що нам знадобиться для того, щоб наша кімнатна рослина виросла і милувала нас. Так нам потрібний горщик куди ми посадимо нашу рослину. Грунт. Після посадки обов’язково, потрібно полити і не тільки після посадки, а на протязі всього існування рослинки. Рослинці потрібно сонячне світло, також нам знадобиться лопатка за допомогою якої ми будемо розпушувати землю. Та оприскувач яким ми будемо зволожувати листочки. А ще кожні рослинні потрібна наша любов і турбота тоді вони довго будуть радувати нас.

Посилання : https://www.youtube.com/watch?v=BaPdKBLsNvs

 

Дітки, пропоную вам трішки відпочити разом з рослинами .

Фізкультхвилинка.

Посилання : https://www.youtube.com/watch?v=tHzi5VwpBqo

 

А зараз я пропоную вам провести цікавий  дослід. Ми  поглянемо як рослини п’ють воду.

Посилання : https://www.youtube.com/watch?v=cmPP0X56Lv

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *