«Сонечко для Зайчика» II молодша Скляр Л. М.

Мета: Розширювати знання дітей про обєкт неживої природи – Сонце. Закріпити уявлення про те, що сонце світить і гріє, йому раді люди, птахи і рослини. Вчити відокремлювати від великого шматочка пластиліну маленькі, розплющувати їх і наклеювати на аркуш. Роз- вивати дрібні мязи пальців рук. Виховувати допитливість, акуратність, бажання творити прекрасне власними руками, робити добро.

Обладнання: театральна ширма, зайчик, пластилін, дошка для пластиліну, вологі серветки.

Хід

До дітей в гості завітав засмучений Зайчик.

Сонечко не встало,

А іде новий день.

Любі малята,

Усім «Добрий день».

Зайчик  повідомив малятам, що в лісі біда: декілька днів не з’являється сонечко. А надворі ще прохолодно і звірята ніяк не можуть зігрітися.

Вих. Не хвилюйся, Зайчику, діти тобі обов’язково допоможуть.

Давайте згадаємо, сонечко яке?

А якої воно форми?

Яке за кольором?

Читання потішки «Сонечко».

Заглянь, заглянь, сонечко,

До нас у віконечко.

Дітки там гуляють,

Тебе виглядають.

Імітація, як виглядають сонечко.

Повідомити дітям, що у сонечка також є свято. 3 травня вся наша планета відзначає День Сонця. Без сонечка нічого не може існувати, воно потрібне і людям, і тваринам, і рослинам. Тому ми зараз швидко починаємо працювати. Але на початку проведемо пальчикову вправу.

Пальчикова вправа «Сонечко»

Сонечко привітне,

Сонечко ласкаве,

Має форму кола,

Промінці яскраві.

Виконання роботи дітьми. Гра з сонячним Зайчиком «Впіймай сонячного Зайчика».